• Odwiedziny: 320326

Święto szkoły - 2013

"Jak umiłować najbliższych - naucz mnie, Stanisławie.

Jak ukochać szkołę - powiedz mi, Stanisławie.

Jak zrozumieć sens wyrzeczeń - oświeć mnie, Stanisławie.

Jak zrealizować cel życia - wskaż mi, Stanisławie."

18 września 2013 roku w naszej szkole odbyło się święto naszego patrona św. Stanisława Kostki. O godzinie 12.00 wszyscy uczniowie gimnazjum poszli do kościoła na Mszę świętą. Po uroczystości wróciliśmy i przed szkołą ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych. Następnie obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas III B i II B pod kierunkiem pań: mgr Teresy Roman oraz mgr Marleny Suszek. Podczas apelu przybliżono krótkie, ale bogate w przeżycia życie Stanisława Kostki. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni.

Na koniec głos zabrała pani dyrektor mgr Jolanta Bączek, która podziękowała młodzieży oraz paniom za przygotowanie pięknej część artystycznej. Pani Dyrektor zwróciła się również do uczniów klas pierwszych, którym życzyła samych sukcesów w nauce.

Po uroczystości udaliśmy się do klas na dalsze lekcje.