Statystyki

  • Odwiedziny: 320479
  • Do końca roku: 134 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

06-323 Jednorożec

ul. Odrodzenia 13

Tel: (29) 751-84-99

E-mail: gimnazjum-jednorozec@wp.pl

Pielgrzymka do Rostkowa - 2013

       21 września 2013 r. jak co roku młodzież z naszego gimnazjum wzięła udział w XXXI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Rostkowa. Hasłem przewodnim było: "Wierzę - jestem widoczny".

       Grupa 28 osób była zachwycona pielgrzymką. programem i organizacją. Po przybyciu do Rostkowa młodzież miała okazję zobaczyć wszystkie miejsca związane z osobą świętego Stanisława Kostki, tj. kościół, figurkę, lipę, pod którą się modlił, staw, odciśniętą w kamieniu stopę. Następnie udaliśmy się na plac pielgrzymkowy, na którym została zawiązana wspólnota. Śpiewem i tańcem młodzi oddawali Bogu cześć. Mieli również okazję, aby poznawać innych uczestników pielgrzymki. Później młodzież uczestniczyła w koncercie zespołu "Moja Rodzina". Najważniejszym punktem programu była Eucharystia, której przewodniczył J.E. biskup płocki Roman Marcinkowski. Homilię wygłosił ksiądz Bartosz Szostak. Przypomniał młodzieży kim był Stanisław Kostka. Mówił, że pasuje on do hasła "Wierzę - jestem widoczny", ponieważ zawsze był sobą, był widoczny, nie dał się zaszufladkować. Wybrał swoją drogę życia, która była związana z Bogiem. Niesamowitych wrażeń dostarczył koncert zespołu "Porozumienie", promujący Boga, wiarę i wartości religijne. Na zakończenie pielgrzymki wszyscy obecni otrzymali błogosławieństwo. W drodze powrotnej młodzież zadeklarowała ponowny udział w pielgrzymce za rok.

       Pielgrzymkę do Rostkowa zorganizowała katechetka Elżbieta Jachimowska i ks. Tomasz Czarnowski. Opiekę nad młodzieżą pełnili oprócz organizatorów także pani Wiesława Nyśk i pani Katarzyna Szabała.

Elżbieta Jachimowska