• Odwiedziny: 320483

Wizyta uczniów z Ukrainy - 2013

30 października 2013 roku na zaproszenie pana wicedyrektora Wojciecha Walędziaka w naszej szkole gościliśmy młodzież z Ukrainy wraz z ich opiekunami. Już kilka dni wcześniej przygotowaliśmy szkołę na przyjazd gości – w naszej świetlicy pojawiły się piękne dekoracje m.in. herb Jednorożca.

Aby miło przywitać gości w murach naszej szkoły młodzież przygotowała krótki występ artystyczny. Został on doceniony przez wszystkich słuchaczy i nagrodzony gromkimi brawami. Uczniowie z Ukrainy także przygotowali dla nas występ. W prezentacji multimedialnej pokazali nam swoją szkołę. Następnie ubrani w ludowe koszule śpiewali ukraińskie piosenki, recytowali wiersze oraz wykonali taniec z chlebem. Po prezentacjach, krótkich powitaniach i przemowach dyrektorów szkół, uczniowie z Ukrainy wraz z naszymi uczniami spędzali wspólnie czas. Goście zwiedzili m.in. nasz kościół, stadion, plac przedszkolny oraz naszą szkołę. Uczestniczyli w kilku lekcjach mogli, więc zatem poznać nasz system edukacji.

Dyrektorzy natomiast udali się na wizytę do Starosty Przasnyskiego, gdzie omawiali walory turystyczne różnice w edukacji oraz zmiany istniejące między oboma krajami. Po krótkiej wizycie wszyscy uczestnicy spotkania zostali nagrodzeni okolicznościowymi pamiątkami. Następnie wszyscy udali się na obiad do szkolnej stołówki. Po obiedzie nasi uczniowie zabrali gości z Ukrainy do swoich domów, aby pokazać im jak żyje się w polskich domach.

Z powodu wizyty gości w szkole zorganizowana została dyskoteka, na której wszyscy bawili się do wieczora. Gdy nadszedł moment pożegnań naszym uczniom mimo krótkiej znajomości smutno było się ze sobą rozstać. Mamy nadzieję, że przyjaźnie zawarte w tym dniu będą się rozwijać przez następne lata.

Pomoc finansową w organizacji spotkania zapewniły Urząd Gminy w Jednorożcu jak również Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, za co chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować.