• Odwiedziny: 320489

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 8 listopada 2013 roku w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na uroczystość zostali zaproszeni uczniowie gimnazjum i licem oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Montaż słowno-muzyczny ,,Nasze drogi do wolności” przygotowali i wystawili uczniowie I i II klasy liceum oraz uczniowie gimnazjum z klas: I C, II C, II D pod kierunkiem nauczycielek: Wiesławy Nyśk, Agnieszki Hass, Urszuli Milewskiej i Jolanty Gacioch.

Młodzież przybliżyła zebranym prawdę o czasach, kiedy nasi rodacy z nadzieją czekali na odzyskanie niepodległości, a kiedy nadeszła szansa, chwycili za broń, by walczyć o wolną Polskę. Opowiedzieli o tragicznym losie żołnierzy, którzy z miłości do Ojczyzny gotowi byli zginąć. Najlepiej oddają to słowa wiersza recytowanego przez chłopców z II C :

,,Rozdzielił nas mój bracie

zły los i trzyma straż.

W dwóch wrogich sobie szańcach

patrzymy w śmierci w twarz.”

,,Bo wciąż na jawie widzę,

i co noc mi się śni,

że ta, co nie zginęła,

wyrośnie z naszej krwi.”

Uczniowie wzbogacili cześć artystyczną pięknym wykonaniem pieśni patriotycznych, za które zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Całości dopełniła wspaniała scenografia  przygotowana przez młodzież pod kierunkiem pani Wiesławy Nyśk.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała młodzieży i nauczycielom za przygotowanie części artystycznej.