• Odwiedziny: 320482

Projekt edukacyjny uczniów klasy III D

Dnia 30 stycznia 2014 roku w świetlicy naszego gimnazjum uczniowie klasy III D w ramach projektu gimnazjalnego  zaprezentowali efekty  wspólnej pracy. Uczniowie zmierzyli się z tematem: ,,Czy Zemsta Aleksandra Fredry może bawić i śmieszyć współczesnego odbiorcę?” Temat główny był realizowany na czterech płaszczyznach. Jako pierwsi swój projekt nt. ,,Jakim człowiekiem był Aleksander Fredro?” w formie prezentacji multimedialnej przedstawili: Anna Prusik, Monika Parciak, Radosław Parciak, Bartłomiej Berk, Dominik Borewicz, Jakub Mydło.  Drugi temat: ,,Jak doszło do powstania  Zemsty Aleksandra Fredry?”  przygotowali w formie prezentacji multimedialnej uczniowie:  Magdalena Jurczak, Ewelina Merchel,  Agata Pragacz, Katarzyna Milewska, Jolanta Bruździak, Katarzyna Zarjewska.  Kolejna grupa uczniów była odpowiedzialna za temat: ,,Zemsta  na deskach szkolnego teatru”. Uczniowie opracowali  scenariusz i w formie przedstawienia zaprezentowali fr. komedii. To zadanie zrealizowali: Monika Parciak, Szymon Boczek, Dominik Prusik, Mateusz Żyra, Sebastian Kobus. Uczniów wystawiających przedstawienie wspierali również inni koledzy: Anna Prusik, Katarzyna Zarjewska, Marlena Kaszlewicz, Klaudia Piórkowska, Paweł Kossakowski, Bartłomiej Berk, Jakub Mydło, Radosław Parciak, Sebastian Kisiel. Nad przygotowaniem scenografii, rekwizytów i strojów czuwali uczniowie odpowiedzialni za temat projektu: ,,W roli scenografa i kostiumologa”. Zadanie to realizowali: Marlena Kaszlewicz, Paweł Kossakowski, Klaudia Piórkowska, Sebastian Kisiel, Milena Krystkiewicz, Anita Jurczak. Uczniowie zaprezentowali swój projekt przed młodzieżą klas II gimnazjum, nauczycielami i dyrekcją. Przybliżyli sylwetkę komediopisarza, zapoznali zebranych z genezą komedii oraz wcielili się w role aktorów, reżyserów, scenografów i  kostiumologów. Brawa publiczności i śmiech dobiegający z widowni świadczyły, że uczniowie dobrze wywiązali się ze swojego zadania. Młodzież nauczyła się współpracy w grupie oraz odpowiedzialności za pracę zespołową. Po zakończeniu prezentacji pani dyrektor mgr Jolanta Bączek podziękowała uczniom za przygotowanie projektu. Podziękowania skierowała również w stronę nauczyciela – opiekuna grup projektowych – pani mgr Agnieszki Hass.