• Odwiedziny: 320502

Gimnazjaliści na uroczystości 100. rocznicy POW

PAMIĘTAMY O NASZEJ HISTORII …

9 maja uczniowie naszego gimnazjum wraz z wicedyrektorem Wojciechem Walędziakiem i nauczycielką historii Bożeną Przetak brali udział w uroczystości z okazji setnej rocznicy powołania przez marszałka Józefa Piłsudskiego Polskiej Organizacji Wojskowej, zorganizowanej w siedzibie leśnictwa Przejmy. Gimnazjum było reprezentowane także przez poczet sztandarowy szkoły.

W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP, przasnyskiego oddziału Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego, żołnierze z 2.Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, uczniowie z okolicznych szkół i przedstawiciele lokalnych władz. Uroczystość prowadził Zbigniew Kowalski - prezes Związku Piłsudczyków.

Głównym punktem uroczystości było posadzenie przez przedstawicieli szkół, współorganizatorów uroczystości i zaproszonych gości, stu młodych dębów. Każde drzewko zostało przewiązane wstążką i opisane nazwą. Następnie została odsłonięta pamiątkowa tablica i poświęcony obelisk. Z tej okazji wręczono też odznaczenia osobom i szkołom, które współpracują ze Związkiem Piłsudczyków.