Statystyki

  • Odwiedziny: 320502
  • Do końca roku: 134 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

06-323 Jednorożec

ul. Odrodzenia 13

Tel: (29) 751-84-99

E-mail: gimnazjum-jednorozec@wp.pl

Gimnazjaliści na uroczystości 100. rocznicy POW

PAMIĘTAMY O NASZEJ HISTORII …

       9 maja uczniowie naszego gimnazjum wraz z wicedyrektorem Wojciechem Walędziakiem i nauczycielką historii Bożeną Przetak brali udział w uroczystości z okazji setnej rocznicy powołania przez marszałka Józefa Piłsudskiego Polskiej Organizacji Wojskowej, zorganizowanej w siedzibie leśnictwa Przejmy. Gimnazjum było reprezentowane także przez poczet sztandarowy szkoły.

        W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP, przasnyskiego oddziału Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego, żołnierze z 2.Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, uczniowie z okolicznych szkół i przedstawiciele lokalnych władz. Uroczystość prowadził Zbigniew Kowalski - prezes Związku Piłsudczyków.

        Głównym punktem uroczystości było posadzenie przez przedstawicieli szkół, współorganizatorów uroczystości i zaproszonych gości, stu młodych dębów. Każde drzewko zostało przewiązane wstążką i opisane nazwą. Następnie została odsłonięta pamiątkowa tablica i poświęcony obelisk. Z tej okazji wręczono też odznaczenia osobom i szkołom, które współpracują ze Związkiem Piłsudczyków.