Statystyki

  • Odwiedziny: 320524
  • Do końca roku: 134 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

06-323 Jednorożec

ul. Odrodzenia 13

Tel: (29) 751-84-99

E-mail: gimnazjum-jednorozec@wp.pl

Festiwal sztuki współczesnej w Przasnyszu

       12 maja 2014r. młodzież naszego gimnazjum pod opieką mgr Wiesławy Nyśk i mgr Dariusza Nyśk uczestniczyła z uczniami gimnazjum z Przasnysza, Bogatego i Leszna w warsztatach artystycznych z tkaniny, rzeźby i malarstwa w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu, prowadzonych przez artystów sztuk wizualnych.

 

       Warsztaty zostały poprzedzone wykładem zilustrowanym prezentacją, wprowadzającym w zjawisko sztuki współczesnej. Dzięki temu uczestnicy poznali teorię i flagowe przykłady dzieł sztuki oraz ich twórców. Następnie uczniowie rozeszli się, by wziąć udział w  wybranych warsztatach:

 

       - rzeźby prowadzonych przez artystów z Grupy Reaktor. Powstała biżuteria i przedmioty abstrakcyjne z makaronu i drutu.

       - malarskich prowadzonych przez Waldka Patryka. Na płótnie powstała wielkoformatowa praca „Smok nastający na niewiastę”, tworzona na zasadzie kongresu rysunków: każdy maluje tam, gdzie chce, według ustalonej wcześniej koncepcji.

 

       - tkaniny, tkaniny awangardowej, artystycznej i tej tradycyjnej. Pod okiem Elizy Proszczuk uczestnicy wykonali  na bardku krajkę manifest swojej indywidualności. Artystka przybliżyła informacje o modzie współczesnej, projektowaniu tkaniny, tkaninie dziś i dawniej czym była krajka na Mazowszu.

 

       Zajęcia wprowadziły młodzież w nowy świat nieznanych możliwości twórczych, nowych umiejętności, nowych horyzontów, zainicjowały znajomość ze sztuką współczesną i własną kreatywnością.