• Odwiedziny: 320501

Dzień sportu - 2014

Dnia 30.05.2014 w naszym Gimnazjum obchodzony był Dzień Dziecka połączony z obchodami Dnia Sportu. Rozpoczynając obchody Dnia Sportu przewodniczący naszej szkoły Jakub Jaśkiewicz odczytał najważniejsze osiągnięcia naszych sportowców w roku szkolnym 2013/2014, a pani dyrektor Jolanta Bączek złożyła wszystkim uczniom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Następnie poprosiła wszystkich wymienionych sportowców o wystąpienie, a reszta kolegów i koleżanek nagrodziła ich gromkimi brawami za ich wysiłek i zaangażowanie.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na lody i pączki które serwowały nam panie z kuchni, a nauczyciele przygotowywali konkurencje sportowe. Na dwóch boiskach ORLIKA równocześnie odbywały się dwie konkurencje. Na boisku tartanowym swoje siły w przeciąganiu liny mierzyli przedstawiciele poszczególnych klas. W szranki stanęli nie tylko chłopcy, ale również dziewczęta, które radziły sobie w tej konkurencji nie gorzej niż panowie.

Oto wyniki tych zmagań „siłowych”

w kategorii dziewcząt                                                                           w kategorii chłopców

w klasach I                                         klasa I C                                                                                               klasa I B

w klasach II                                       klasa II B                                                                                              klasa II B

w klasach III                                      klasa III D                                                                                            klasa III B

Po rozegraniu finału

I miejsce klasa III D                                                             I miejsce  klasa III B

II miejsce klasa II B                                                              II miejsce klasa I B

III miejsce klasa I C                                                              III miejsce klasa II B

Na drugim boisku rozgrywane były mecze piłkarskie. Chłopcy zostali podzieleni w zależności od miejsca zamieszkania. Na boisko wyszły reprezentacje Jednorożca, Lipy, Olszewki, Pogorzeli oraz reprezentacja chłopców z Liceum Ogólnokształcącego w Jednorożcu. Po zaciętych pojedynkach klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce reprezentacja Jednorożca

II miejsce reprezentacja Liceum

III miejsce reprezentacja Lipy

Dziewczęta nieco inaczej niż chłopcy do rozgrywek wystawiły reprezentacje poszczególnych roczników.

I miejsce reprezentacja dziewcząt klas III

II miejsce reprezentacja dziewcząt klas II

III miejsce reprezentacja dziewcząt klas I