• Odwiedziny: 320535

Święto szkoły - wrzesień 2014

Dnia 18 września 2014r. w Publicznym Gimnazjum imienia Świętego Stanisława Kostki w Jednorożcu odbyły się uroczystości z okazji dnia patrona. Uroczystości rozpoczęły się wymarszem uczniów z dyrekcją szkoły i nauczycielami na czele ze sztandarem do Kościoła parafialnego w Jednorożcu, w którym ksiądz mgr Tomasz Czarnowski odprawił Mszę świętą w intencji młodzieży i pracowników szkoły.

Po skończonej Mszy św. wszyscy wrócili do szkoły i udali się do świetlicy szkolnej, gdzie odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Po ślubowaniu głos zabrała pani dyrektor mgr Jolanta Bączek, która przypomniała zgromadzonym, że już 8 raz odbywa się ślubowanie uczniów klas pierwszych w murach naszej szkoły od momentu nadania gimnazjum imienia Świętego Stanisława Kostki. Uczniów klas pierwszych pani dyrektor zachęcała do naśladowania swego patrona - Świętego Stanisława Kostkę.

Po przemówieniu pani dyrektor mgr Jolanty Bączek przedstawiono inscenizację poświęconą życiu oraz drodze do świętości naszego patrona Świętego Stanisława Kostki. Uroczystość uświetniły wykonane przez uczniów piosenki: „Bóg jest miłością”, „Grzesznicy” oraz piosenki i pieśni religijne: „Ty tylko mnie poprowadź”, „Tak mnie skrusz”, „Zaufaj Panu już dziś”, „Matko, która nas znasz”. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas: II A, II B i II C. Apel został przygotowany pod kierunkiem pań: mgr Urszuli Milewskiej, mgr Joanny Pochoda oraz mgr Bożeny Przetak.

Następnie odśpiewano pieśń szkoły. Na koniec uroczystości pani dyrektor mgr Jolanta Bączek podziękowała uczniom za piękny występ, a paniom organizatorkom za pieczę nad całym przedstawieniem.