• Odwiedziny: 320541

XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa

W ciepłą słoneczną sobotę 20 września 2014 roku 45. uczniów z klas I, II i III naszego gimnazjum uczestniczyło w XXXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Rostkowa. Młodzież bardzo chętnie wyraziła swoim uczestnictwem, że nasz patron Święty Stanisław Kostka jest dla nich wzorem do naśladowania.

Organizatorami wyjazdu byli katecheci pani Elżbieta Jachimowska i ksiądz Tomasz Czarnowski. Opiekę nad młodzieżą wraz z organizatorami sprawowały panie: Wiesława Nyśk, Katarzyna Szabała i Monika Opalach za co serdecznie im dziękujemy.

Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem: "Jestem dzieckiem Boga". Wszyscy mogli osobiście doświadczyć tego, ze Bóg naprawdę jest ich Ojcem niezależnie od wieku, mówić do niego tato, tatusiu. Poczuć się kochanym dzieckiem Boga niezależnie od tego jakim jestem człowiekiem.

Program Pielgrzymki Młodzieży

Plac przy sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie

16.00 recepcja, objęcie dyżurów przez służby

16.30 powitanie młodzieży i zawiązanie wspólnoty

17.00 spotkanie ewangelizacyjne

18.00 Eucharystia - przewodniczy JE Piotr Libera Biskup Płocki

19.30 koncert zespołu "Strona B"

21.00 błogosławieństwo i zakończenie pielgrzymki młodzieży

Po przybyciu na miejsce narodzin patrona naszego gimnazjum Św. St. Kostki do Rostkowa uczestnicy pielgrzymki zwiedzili kościół, wspólnie poznawali pamiątki upamiętniające jego obecność tam tj. drzewo lipy, kamień ze stopą, staw przy którym się modlił, pomnik poświęcony przez Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Kardynała Karola Wojtyłę.

Następnie wszyscy udaliśmy się na plac przy sanktuarium, gdzie nastąpiło powitanie i zawiązanie wspólnoty. Wszyscy zgromadzeni wzięli udział w nabożeństwie ewangelizacyjnym, animowanym przez zespół "Śpiewaj i Idź" z parafii św. Urbana w Baboszewie.

Najważniejszym punktem pielgrzymki była Eucharystia pod przewodnictwem bp Piotra Libery - ordynariusza diecezji płockiej. Kazanie wygłosił ks. Krzysztof Kralka SAC. W swojej homilii prosił młodzież, by miała odwagę wybierać "drogę niełatwą, ale pewną" oraz by nie bać się powracać do Boga, ponieważ "Jego drzwi są zawsze otwarte dla każdego". Potwierdził tym, że dla Niego jesteśmy kochanymi dziećmi.

Na zakończenie pielgrzymki odbył się koncert ewangelizacyjny zespołu "Strona B". Młodzież z dużym entuzjazmem przyjęła przekazywane w nim treści promujące naszą wiarę. Ponadto odbyło się spotkanie Parafialnych Centrów Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016 z diecezjalnym koordynatorem ŚDM - ks. Rafałem Grzelczykiem.

Wszyscy uczestnicy pielgrzymki wracali radośni, szczęśliwi pełni wrażeń z doznanych przeżyć. Wyrazili chęć udziału w kolejnej, już XXXIII pielgrzymce za rok. Organizatorzy pielgrzymki Wydział Duszpasterski Kurii Diecezji Płockiej szacują, że wzięło w niej udział około 11 tysięcy osób, w tym 7 tys. dzieci i 4 tys. młodzieży.