• Odwiedziny: 320540

Projekt edukacyjny uczniów klasy III A - II grupa

Dnia 12 lutego 2015r. uczniowie klasy III A Maja Klaudia Stancel, Anita Klaudia Fadecka, Marta Więcek, Weronika Michalak, Grzegorz Tański oraz Marcin Przybyłek zaprezentowali uczniom z klasy II C projekt gimnazjalny na temat:

„Jakie zasady BHP obowiązują w pracowni chemicznej?”

Uczniowie wybrali ten temat, ponieważ od dawna interesowali się chemią. Pracownia jest bardzo specyficznym miejscem, w którym wykonywane są różnego rodzaju doświadczenia, a ich nieumiejętne wykonywanie może powodować wiele zagrożeń. Dlatego też młodzież chciała sprawdzić jakich zasad należy przestrzegać, aby praca w laboratorium była bezpieczna. Na podstawie zebranych na ten temat informacji powstała praca, pt. „BHP pracowni chemicznej”. Podczas prezentacji swojej książki wykorzystali foliogramy.

Główne cele projektu to:

poznanie przepisów obowiązujących w pracowni chemicznej,

zapoznanie ze szkłem i sprzętem laboratoryjnym,

zapoznanie ze sposobem oznaczania substancji niebezpiecznych,

zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa podczas wykonywania podstawowych czynności laboratoryjnych,

zapoznanie z wyposażeniem apteczki oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy

Po prezentacji uczniowie klasy II przyznali, że występ starszych kolegów podobał im się i dzięki niemu nauczyli się wielu nowych rzeczy o pracowni chemicznej. Opiekunem projektu była pani mgr Urszula Milewska.