• Odwiedziny: 320533

Projekt edukacyjny uczniów klasy III B

Dnia 26 lutego 2015 roku uczniowie klasy IIIB w składzie: Anna Krzyś, Edyta Pietrzak, Monika Pietrzak, Katarzyna Ferenc i  Piotr Koziatek zaprezentowali projekt edukacyjny pt.

"Skąd się wzięła liczba π?"

Uczniowie przygotowali projekt pod kierunkiem pani mgr Marleny Suszek oraz przedstawili go przed dyrekcją, nauczycielami matematyki, fizyki i informatyki oraz młodzieżą kl. ID i IIB.

W pierwszej części projektu uczniowie poprzez przeprowadzone doświadczenia pokazali w sposób obrazowy otrzymywanie przybliżonej wartości liczby π. W drugiej części projektu poprzez prezentację multimedialną przedstawili jej historię, różne sposoby przedstawienia przybliżeń ludolfiny. Uczniowie dzięki różnym ciekawostkom starali się pokazać, że liczba π nie tylko występuje w matematyce, ale także w otaczającym nas świecie. Na koniec można było wysłuchać wierszy oraz piosenki o liczbie  π.

Uczniowie z zaangażowaniem przygotowali się do projektu, a wybierając ten temat chcieli ukazać ciekawe strony matematyki.

Na koniec wystąpiła pani dyrektor mgr Jolanta Bączek i podziękowała uczniom za przygotowanie projektu.