• Odwiedziny: 320549

Święto szkoły - wrzesień 2015

W dniu 18 września 2015 roku w Publicznym Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. O godzinie 9.45 zebraliśmy się wszyscy pod szkołą. Potem uroczyście, wraz ze sztandarem udaliśmy się do Kościoła pw. Św. Floriana w Jednorożcu, gdzie odbyła się Msza święta. Po jej zakończeniu zaczęła się druga część uroczystości, jaką był apel. Po odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" głos zabrała pani dyrektor mgr Jolanta Bączek, która przywitała wszystkich przybyłych gości, nauczycieli i pracowników szkoły. Po krótkiej przemowie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Następnie została przedstawiona część artystyczna przez uczniów klas drugich. Przygotowania odbywały się pod oczami wychowawców: p. Barbary Krajewskiej, p. Janusza Prusika, p. Marzeny Lebiody i p. Magdaleny Sinkowskiej. Dzieci zaprezentowały montaż, w którym nie zabrakło recytacji wierszy, śpiewu, a nawet tańca. Przedstawienie obrazowało życiorys Stanisława Kostki, który jest bliski każdemu uczniowi naszej szkoły. Można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat tej niezwykłej postaci.

Po zakończeniu części artystycznej wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, ponieważ występ był niezwykle interesujący. Na zakończenie uroczyście udaliśmy się w kierunku szkoły ze sztandarem na czele.

Uczniowie w dniu tego święta, mogli przeżyć refleksję i oddać cześć swojemu patronowi, gdyż tak niewielu jak On "żyjąc krótko przeżył czasów wiele".

Kinga Krajewska i Aleksandra Gęsiak uczennice klasy IID