• Odwiedziny: 320559

"Zemsta" Aleksandra Fredry - lekcja języka polskiego

Dnia 26 listopada 2015 roku o godzinie 12.30 na lekcji języka polskiego odbyło się przedstawienie klasowe pt. "Zemsta". Aktorami byli wybrani uczniowie z klasy II C. Uczniowie zagrali cztery sceny z komedii pt. "Zemsta" Aleksandra Fredry. W pierwszej scenie w rolę Cześnika wcielila się Aleksandra Gnatkowska, a rolę Dyndalskiego zagrała Milena Olender. W drugiej scenie wystąpili Papkin - Mateusz Sulkowski oraz Klara - Daria Wójcik. Trzecią scenę stanowił monolog Papkina, którego zagrał Paweł Piotrak. W ostatniej, a tym samym najkomiczniejszej scenie, wystąpiły trzy osoby. W rolę Papkina wcieliła się Weronika Bakuła. Dyndalskim została Martyna Korzeniecka, a rolę Cześnika zagrał Dawid Piotrak. Całe przedstawienie trwało 45 minut.

Wszyscy aktorzy mieli tradycyjne rodowe szlacheckie stroje oddające koloryt epoki. Aktorzy otrzymali owacje na stojąco oraz oceny celujące z przedmiotu. Przedstawienie zarówno widzom jak i uczestnikom bardzo się podobało. Było ciekawym doświadczeniem i jednocześnie utrwaleniem wiedzy o lekturze.