• Odwiedziny: 320570

Redaktor Marzena Rogalska z wizytą w gimnazjum

3 listopada w jednorożeckim gimnazjum gościła dziennikarka telewizyjna i radiowa - Marzena Rogalska, która urodziła się w Przasnyszu i ma bliskich w naszej okolicy. Przybyła do naszej szkoły przy okazji odwiedzania grobów rodzinnych na cmentarzach w Połoni i Chorzelach.

Spotkanie z młodzieżą rozpoczął  KZPiT „Jutrzenka”. Zespół dał znakomity występ prezentując piosenki, gadki i tańce kurpiowskie. 15-minutowy program  zachwycił Marzenę Rogalską, która w serdecznych słowach dziękowała artystom i pozowała do wspólnej pamiątkowej fotografii.

Główna część wizyty w szkole przebiegła na odpowiedziach na pytania zadawane  dziennikarce przez gimnazjalistów. Okazało się, że uczniowie znakomicie orientują się w tematyce telewizyjnej. Pamiętali Marzenę Rogalską jako gospodynię teleturnieju TVP2 – „Dzieciaki górą!”, kapitankę jednej z drużyn w show telewizyjnej Dwójki – „Kocham Cię, Polsko!”, a także znali jej wykonanie piosenki „Supertwarz” na płycie „Code” Matta Kowalsky`ego. Jak sama mówi, tęskni jeszcze za tymi programami, w których dzieci zdumiewały ją czasem ich rozległą wiedzą. Dziennikarka najbardziej jest kojarzona z  porannym programem TVP2 „Pytanie na śniadanie.” Młodzież interesowało wiele spraw związanych z pracą naszego gościa, a także jej życiem prywatnym. Uczniowie dowiedzieli się, iż Marzena Rogalska rozpoczęła pracę w radiu w 1997 r., a  dwa lata później w telewizji. Miała epizody filmowe, dubbingowe, występowała w musicalu „Metro” oraz gościnnie na płytach zespołu „Raz, Dwa, Trzy”. Prowadzi koncerty i różne imprezy, jest jedną z autorek w miesięczniku „Uroda życia.” Planowała zostać aktorką lub wokalistką, ale wyznała, że zawód dziennikarza po prostu ją wybrał - pewnie dlatego, że jest ciekawa ludzi i świata. Praca  dostarcza jej wielu emocji i wzruszeń, lecz jest to praca niezwykle intensywna - „na adrenalinie.”. Jako prowadząca audycje telewizyjne spotkała bardzo wiele znanych osób, m.in. artystów i światowe gwiazdy różnych profesji. Na pytania o podróże bardzo ciekawie opowiedziała o swojej ostatniej wyprawie do Japonii, który to kraj bardzo ją zachwycił. Mówiła też o innych swoich wojażach po świecie i doświadczeniach z nimi związanych. Dziewczęta zainteresowane telewizją „od kuchni” miały możliwość dowiedzieć się ciekawostek na temat telewizyjnego makijażu, charakteryzacji i strojów. Odpowiadając na kolejne pytania uczniów Marzena Rogalska mówiła o swoich celach życiowych – nieustannym rozwoju, szczególnie pisarskim; o uprawianiu sportu – jogi, jazdy na rowerze, nordic walking; o zainteresowaniach literaturą, o znajomości języków obcych, o permanentnym braku czasu wolnego (co sprawia, iż rzadziej niżby chciała odwiedza rodzinne Kurpie) i o tym, że na starość chciałaby zamieszkać w Hiszpanii. Na koniec uczniowie poprosili naszego gościa o autografy i wspólne zdjęcia.

To było bardzo ciekawe i sympatyczne spotkanie, które być może będzie dla niektórych inspiracją przy wyborze dalszej nauki czy też zawodu.

Teresa Wojciechowska