• Odwiedziny: 320563

VI Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej

VI FESTIWAL MŁODYCH W PŁONCE KOŚCIELNEJ

CZYSTEGO SERCA I MOCNEGO DUCHA

W dniu 20 czerwca 2015 roku 68 uczniów z naszego gimnazjum wzięło udział w VI Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej. Wyjazd zorganizowali ks. Tomasz Czarnowski i katechetka Elżbieta Jachimowska. Opiekunami młodzieży były panie Jolanta Gacioch  i Katarzyna Szabała. Młodzież z naszej parafii pragnęła podziękować Bogu za sakrament bierzmowania i kończący się rok szkolny. Hasło tegorocznego festiwalu związane było z przygotowaniem do spotkania z papieżem Franciszkiem ,,Błogosławieni Czystego Serca" Mt 5,8. Podczas spotkania u ,,Królowej Młodzieży", prosiliśmy za Psalmistą: ,,Stwórz o Boże we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha" (Ps 51,12). potrzebujemy czystego serca aby być prawdziwym człowiekiem. Czyste serce pozwala nam sprawiedliwie i z miłosierdziem patrzeć na świat. Pomaga wybierać dobro, jest głosem mądrości siedzibą Ducha św. oraz Jego mocy. W czystym sercu rodzą się dobre pragnienia i z takimi pragnieniami wróciliśmy wszyscy z tego festiwalu.

Spotkanie rozpoczęło się przy źródle ,,na Łasku'' zawiązaniem wspólnoty. O godzinie 10 rozpoczęło się nabożeństwo ze znakami ŚDM z którymi to procesyjnie przeszliśmy do pola festiwalowego, gdzie odbyło się powitanie i uroczyste rozpoczęcie VI Festiwalu Młodych.

I część - ,,Stwórz o Boże we mnie serce czyste ..."

11:00 - koncert ewangelizacyjny - BĘSIU - RYMCERZE - CZ. I

11:45 - katecheza: Jak skradziono naszą niewinność? - Rafał Porzeziński

13:00 - świadectwo - Marcin Kwaśny - aktor

13:45 - podsumowanie - Bęsiu i Dj Yonas

14:00 - obiad

II część - ,, ...i odnów we mnie moc Ducha"

15:00 - koronka do Bożego Miłosierdzia

15:15 - koncert ewangelizacyjny Bęsiu - Rymcerze - Cz. II

16:00 - uwielbienie Jezusa Eucharystycznego, możliwość spowiedzi  modlitwa wstawiennicza

17:30 - przygotowanie do Eucharystii

18:00 - Msza święta

20:00 - koncert - zespół DZIEŃ DOBRY, APEL JASNOGÓRSKI i zakończenie.

Na koniec organizatorzy zaprosili wszystkich na VII już Festiwal Młodych. W drodze powrotnej młodzież zadeklarowała ponowny udział w festiwalu za rok.