• Odwiedziny: 320569

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie

30 marca 2016 roku o godzinie 8.00 uczniowie klas drugich oraz kilka osób z mlodszych i starszych klas wraz z opiekunami: panią Magdaleną Sinkowską, panią Marzeną Lebioda oraz panem Januszem Prusikiem wyruszyli sprzed gimnazjum na wycieczkę do Warszawy. W Makowie Mazowieckim dołączyła do nas pani przewodnik, która wytłumaczyła nam co wolno i czego nie wolno robić podczas wycieczki. O godzinie 10.00 dotarliśmy do celu swojej wyprawy - Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. Wtedy pani przewodnik wykupiła bilety i wraz z nauczycielami rozdała uczniom opaski oraz specjalne karty wejścia. W Centrum wszyscy świetnie się bawili i używali każdej napotkanej atrakcji, do czasu gdy nastąpiła ewakuacja. Wszyscy udali się wówczas na dwór, ale po kilkunastu minutach znowu mogliśmy wracać do Centrum, ponieważ okazało się, że były to ćwiczenia, w razie pożaru czy ataków terrorystycznych.

O godzinie 14.00 uczniowie wraz z opiekunami udali się do Centrum Handlowego "Arkadia", gdzie dwie godziny mieli do własnej dysyspozycji. Umówili się w miejscu, w którym o 16.00 się spotkają i ruszyli, aby coś zjeść i zrobić zakupy. Wszyscy doskonale się bawili i niechętnie wracali do autobusu. Tam zaśpiewali "Sto lat" swoim koleżankom - Klaudii i Natalii, które obchodziły tego dnia urodziny. Następnie pan Janusz Prusik włączył w autobusie bajkę "Shrek", którą oglądaliśmy z zainteresowaniem. Około godziny 19.30 wszyscy radośnie wrócili do domu. To była niesamowita wycieczka.

Aleksandra Gęsiak, kl. II D