Statystyki

  • Odwiedziny: 320573
  • Do końca roku: 134 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

06-323 Jednorożec

ul. Odrodzenia 13

Tel: (29) 751-84-99

E-mail: gimnazjum-jednorozec@wp.pl

Wielkanoc - 2016

„Zmartwychwstał Pan i żyje dziś, blaskiem jaśnieje noc…’’

 

       Takie hasło przyświecało tegorocznej uroczystości związanej z Wielkim Postem i Wielkanocą, która miała miejsce w Publicznym Gimnazjum w Jednorożcu, w dniu 22 marca 2016r.

       Apel zgromadził Dyrekcję Szkoły, Radę Pedagogiczną, Pracowników Szkoły, Wójta Gminy Jednorożec oraz wszystkich uczniów gimnazjum i liceum. Przygotowano montaż słowno – muzyczny, na który złożyły się utwory poetyckie, refleksje i cytaty znanych twórców kultury. Kurpiowski Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka’’ wzbogacił uroczystość swym śpiewem. Zaprezentowały się solistki: Simona Berg i Izabela Małkowska, które piękną barwą głosu uświetniają uroczystości.

       Nastrój tworzyła okolicznościowa dekoracja przygotowana przez  mgr B. Szulc,  mgr E. Jachimowską oraz ks. mgr Z. Kierzkowskiego, którzy zredagowali scenariusz i przygotowali młodzież do prezentacji. Oprawę muzyczną do uroczystości przygotował p. Bogdan Jakubowski wraz z odpowiadającymi za całość nauczycielami.

       Na zakończenie apelu głos zabrała Pani dyr. mgr Jolanta Bączek, która podziękowała młodzieży i nauczycielom. Złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Życzenia świąteczne złożył również zgromadzonym na apelu Wójt Gminy Jednorożec Pan Krzysztof Stancel.

       Przygotowana uroczystość, niewątpliwie, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i przeżyciem wewnętrznym obecnym na apelu. Dla klas pierwszych gimnazjum, to pierwszy wspólny apel, po przeprowadzce do szkoły, oddanej po remoncie. Z pewnością,  apel wielkanocny, pozostanie w pamięci  wszystkich i zainspiruje do poszukiwań innych rozwiązań wzbogacania uroczystości.

 Opracowała: mgr Bożena Szulc