• Odwiedziny: 320577

Apel z okazji 223 rocznicy uchwalenia Kostytucji 3 maja

W dniu 29 kwietnia 2016 roku (tj. piątek) na hali sportowej odbył się uroczysty apel z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja przygotowany przez panie mgr Bożenę Przetak, mgr Teresę Roman, mgr Jolantę Gacioch i uczniów klasy III B. Na początku wprowadzono sztandar i został odśpiewany hymn narodowy, po czym wystąpiła Izabela Małkowska, która przepięknie zaśpiewała piosenkę "Hymn do miłości ojczyzny". Następnie, uczniowie klasy IIIB odegrali zabawny teatr, który jednocześnie pokazał uczniom, co tak naprawdę wydarzyło się 3 maja 1791 roku i dlaczego Polacy powinni o tym wiedzieć.

Po akademii wysłuchaliśmy kilku piosenek patriotycznych przygotowanych przez uczniów i uczennice gimnazjum i liceum. Najpierw wystąpiła Marysia Małkowska z dwoma utworami, po niej duet, w którego skład wchodzili raperzy: Adam Więckowski i Adam Zwierzchowski. Po nich czas był na kolejny duet, który stworzyły Julia Rykaczewska i Julia Niestępska.

Po tym wszystkim na środek wyszła pani dyrektor, mgr Jolanta Bączek, dziękując za przygotowanie apelu, jak również dodając kilka słów na temat święta Konstytucji 3 maja. Na koniec zaśpiewaliśmy hymn szkoły i rozeszliśmy się do klas.

Julia Lorenc, uczennica klasy III B