• Odwiedziny: 320557

Dzień Dziecka - czerwiec 2016

Dzień Dziecka to święto znane każdemu malcowi, młodzieży i także dorosłym, ponieważ oni tak samo byli kiedyś dziećmi, a dla swoich rodziców zawsze nimi pozostaną. To właśnie tego dnia 1 czerwca 2016 roku odbył się w naszej szkole Dzień Sportu, żeby w miły sposób uczcić tę okazję. Było wiele ciekawych konkursów i zabaw, a przy tym wiele radości i uśmiechu.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 9:00 na patio. Z tego miejsca uczniowie oraz nauczyciele przeszli do świetlicy. Na początku pani dyrektor mgr Jolanta Bączek powitała młodzież, nauczycieli oraz przybyłych gości: Wójta Gminy Jednorożec pana Krzysztofa Stancela i pana Cezarego Świderskiego. Pani dyrektor mgr Jolanta Bączek złożyła wszystkim uczniom życzenia z okazji ich święta. Nastęnie przeczytała list od pani Aurelii Michałowskiej z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Po chwili odczytano osiągnięcia dziewcząt i chłopców w sporcie w roku szkolnym 2015/2016. Okazalo się, że wielu młodych ludzi bierze udział w różnych konkurencjach, np. lekkoatletyce czy piłce nożnej. Potem wszystkim rozdano lody oraz "zdrowe kanapki". O 9:30 rozpoczęły się przeróżne zawody. W świetlicy odbywały się konkursy związane z ekologią, na które nagrody ufundował Wójt Gminy Jednorożec pan Krzysztof Stancel. Uczestnicy śpiewali utwory związane z Dniem Ziemi. Po tym ogłoszono jego wyniki oraz rozgrywki o najpiękniejszy plakat i wiersz powiązany z tym świętem. W tym samym czasie na sali gimnastycznej był konkurs plastyczny "Szkoła moich marzeń". Z każdej klasy brało udział trzy osoby. Natomiast na Orliku w programie przewidziano mecz w siatkówkę i w piłkę ręczną. O 10: 30 w tym miejscu przeprowadzono wyścigi rzędów. Każdy kibicował swojej grupie, aby jak najszybciej przebiegli określony dystans z małą przeszkodą. A to skakanie na skakance, a to bieg z zawiązanymi nogami. Ciekawą grą zespołową, gdzie potrzeba było trochę siły i wytrwałości okazało się przeciąganie liny. Na końcu zagrano w piłkę nożną. Wszyscy zwycięzcy otrzymywali drobne upominki w postaci słodkości.

Podsumowując Dzień Sportu okazał się bardzo ciekawym pomysłem. Każdy mógł się w czymś spełnić. Tak naprawdę nie liczyło się to, czy ktoś przegrał czy wygrał. Najważniejsza była dobra zabawa,  a ona została w interesujący spoób pokazana.

Uczennica kl. II A Jolanta Dudzikowska