• Odwiedziny: 320588

Projekt Peace Cross-Cultural Understanding - wrzesień 2016

Projekt Peace Cross-Cultural Understanding

W dniach 11 – 18 września 2016 w Publicznym Gimnazjum w Jednorożcu odbyły się warsztaty prowadzone w języku angielskim przez studentów-wolontariuszy z Brazylii (Alexandre Araύjo), Meksyku (Larissa Rodriguez Garcia) i Gruzji (Tamar Kareli) w ramach współpracy z Międzynarodową Studencką Organizacją AIESEC Peace Cross-Cultural Understanding.

Celem projektu Peace Cross-Cultural Understanding są działania na rzecz międzykulturowego zrozumienia, zwalczania stereotypów i nietolerancji. W ramach tej inicjatywy wolontariusze z całego świata (podzieleni na trzyosobowe zespoły) prowadzą w wybranych polskich szkołach zajęcia poświęcone swoim krajom i kulturom. Projekt jest bez wątpienia cennym doświadczeniem dla uczniów. Spotkania warsztatowe wspomagają ich zdolności komunikacyjne, zachęcają do nauki języków obcych i poznawania świata, a także uczą otwartości i serdeczności wobec innych.

Dzięki projektowi uczniowie mieli szansę sprawdzić i rozwijać swoje umiejętności językowe w kontekście międzynarodowym oraz poznać kulturę innych krajów poprzez przygotowane przez wolontariuszy prezentacje multimedialne, filmy, dyskusje oraz przez bezpośrednio zadawane pytania.

Studenci mieszkali u uczniów klasy III liceum: Weroniki Rogowskiej, Karoliny Piotrak i Rafała Skały, którym bardzo dziękujemy za przyjęcie gości. Przez tydzień przeprowadzili zajęcia w trzecich klasach gimnazjum, a po południu brali udział w różnych atrakcjach zorganizowanych przez uczniów liceum. Pełni wrażeń, nowych doświadczeń, bogatsi o nowe przyjaźnie odjechali do Mławy. Mamy nadzieję, że zabrali ze sobą tylko miłe wspomnienia.

Życzymy im wszystkim powodzenia i dziękujemy!

Szkolny koordynator projektu

Joanna Pochoda