• Odwiedziny: 320591

XXXIV Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa - wrzesień 2016

W dniu 17 września 2016r., jak co roku, młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Świętego Stanisława Kostki w Jednorożcu wzięła udział w XXXIV Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Rostkowa. Hasłem przewodnim było: ,, M jak Miłosierdzie’’, które nawiązuje do Roku Miłosierdzia oraz zakończonych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Grupa 52 uczniów była zachwycona pielgrzymką. Po przybyciu do Rostkowa, każdy uczestnik otrzymał pamiątkową odblaskową opasę z napisem: ,,Jezu ufam Tobie’’.

Na początku spotkania, młodzież została powitana i zawiązano wspólnotę. Następnie zespół: ,,Eleos ’’, poprowadził program ewangelizacyjny ,,M jak Miłosierdzie’’. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest miłość i że majątkiem Pana Boga jest każdy z nich. Uroczystej Eucharystii przewodniczył J.E. ks. bp  Diecezji Płockiej Roman Marcinkowski. Podczas homilii, przypominane i wyjaśniane były słowa papieża Franciszka o miłosierdziu, skierowane do młodzieży na ŚDM w Krakowie. Niesamowitych wrażeń dostarczył obecnym koncert zespołu ,,Rootzmans’’. Członkowie zespołu wspólnie z uczestnikami, zachęcali do śpiewania oraz wspólnej zabawy.

Wszyscy uczniowie biorący udział w pielgrzymce  byli bardzo zadowoleni. Atmosfera sprzyjała nawiązywaniu nowych znajomości Z entuzjazmem opowiadali swoje wrażenia, z pobytu w miejscu urodzenia naszego patrona św. Stanisława Kostki. W drodze powrotnej zadeklarowali ponowny udział za rok.

Pielgrzymkę do Rostkowa zorganizowała katechetka p. Elżbieta Jachimowska. Opiekę nad młodzieżą pełnili: ks. Grzegorz Deluga i p. Katarzyna Szabała.

Opr. Elżbieta Jachimowska