• Odwiedziny: 320484

Święta majowe

Dnia 30 kwietnia 2012 roku uczniowie klas III A, III B, II B i II C pod kierunkiem mgr Wiesławy Nyśk i mgr Dariusza Nyśk zaprezentowali montaż słowno - muzyczny z okazji 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 2 maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za granicą. W uroczystości zostały podkreślone słowa Błogosławionego, Jana Pawła II "... NARÓD, KTÓRY NIE ZNA SWOJEJ PRZESZŁOŚCI, UMIERA I NIE BUDUJE PRZYSZŁOŚCI."

W uroczystości swoje umiejętności wokalne na wysokim poziomie zaprezentowały Weronika Grabowska wykonując piosenkę Jana Pietrzaka "Nadzieja" i Ireny Santor "Powrócisz tu", Izabela Małkowska - "Witaj, majowa jutrzenko", uczennice Monika Pliszka, Aleksandra Piotrak i Weronika Grabowska piosenkę Jana Pietrzaka "Żeby Polska była Polską" oraz Katarzyna Grabowska - "Taki kraj". Dwóch maturzystów Liceum Ogólnokształcącego w Jednorożcu Marcin Jakubowski i Mateusz Orzoł zakończyło montaż piosenką Andrzeja Rosiewicza "Pytasz mnie". Do tekstu każdej piosenki uczniowie Adam Brzozowy i Adam Jóźwik prezentowali slajdy. Wcześniej swoje umiejętności plastyczne przy wykonaniu dekoracji zaprezentowały Paulina Gołota, Ilona Kossakowska, Klaudia Blanka Wilga, Iza Sobolewska i Adrian Świder.

Na koniec uroczystości głos zabrała pani dyrektor mgr Jolanta Bączek gratulując i dziękując młodzieży występującej za przybliżenie historii i ukazanie piękna naszego kraju, naszej gminy oraz podziękowała nauczycielom pod kierunkiem, których uroczystość została przygotowana.