• Odwiedziny: 320529

Wycieczka do oczyszczalni ścieków

W dniach 7 maja 2012 r. i 14 maja 2012 r. uczniowie klas: III A, III B, III C, IB, IC oraz ID  zwiedzali oczyszczalnię ścieków w Jednorożcu. Po obiekcie grupę oprowadził pan mgr inż. Krzysztof Nizielski, który zapoznał uczniów z procesem technologicznym oczyszczania ścieków.

Na początku uczniowie oglądali przepompownię, z której metodą grawitacyjną ścieki wtłaczane są do oczyszczalni ścieków. Kolejne etapy to stacja zlewcza i pompownia ścieków. Następnie uczniowie oglądali urządzenie , które od ścieków surowych oddziela piasek i skratki. Ponad to uczniowie oglądali dalszą przeróbkę ścieków w komorze beztlenowej i w aeratorach, potem proces przeróbki stałych odpadów. Uczniowie również zapoznali się z elektronicznym systemem sterowania i monitoringu. Następnie obejrzeli pracę agregatu prądotwórczego zasilającego urządzenia znajdujące się w oczyszczalni podczas awarii oraz przerw w dostawach prądu elektrycznego z elektrowni.

Wycieczkę zorganizowały panie mgr Urszula Milewska, mgr Jolanta Zagożdżon oraz mgr Jolanta Opalach.