• Odwiedziny: 320606

XXX Jubileuszowa Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa

W dniu 22 września 2012 r. dziewięćdziesięciu uczniów z klas I, II i III naszej szkoły uczestniczyło w 30 - stej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży z Przasnysza do Rostkowa. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem "Kocham mój Kościół", które nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego "Kościół naszym domem". Każdy z uczestników na pamiątkę otrzymał znaczek z tym hasłem.

Organizatorem wyjazdu byli pani Elżbieta Jachimowska i ks. Tomasz Czarnowski. Opiekę nad młodzieżą wraz z opiekunami sprawowały panie Wiesława Nyśk, Katarzyna Szabała i Monika Piotrak. Pielgrzymka odbyła się w dwóch grupach wiekowych: dzieci i młodzież.

Pierwszym punktem programu pielgrzymki było zawiązanie wspólnoty na placu przed kościołem św. Wojciecha w Przasnyszu. Pomimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych, było zimno i wiał wiatr, śpiewając pieśni i tańcząc na chwałę Boga od razu zrobiło się cieplej i weselej. Nastęnie wyruszyliśmy w 4 grupie do Rostkowa. Podczas drogi śpiewaliśmy pieśni wielbiące Boga i naszego patrona św. Stanisława. Chłopcy z naszej grupy pomagali organizatorom nieść głośniki, podczas całego przejścia.

Po przybyciu do Rostkowa przeszliśmy przez Bramę św. Stanisława Kostki oraz zwiedziliśmy miejsca związane tam z Jego osobą. W kościele po modlitwie przeszliśmy na kolanach ofiarę wkoło ołtarza. Widzieliśmy lipę i staw przy, którym się modłił oraz kamień z odciśniętą stopą świętego. Na koniec zwiedzania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przed kościołem.

O godz. 1300 odbyła się Eucharystia, której przewodniczył J.E. Biskup Płocki Piotr Libera i J.E. Ksiądz Biskup Antoni Długosz. Homilię wygłosił Ksiądz Biskup Antoni Długosz znany z programu katolickiego "Ziarno". Ksiądz Biskup namawiał młodzież do częstej rozmowy z Bogiem, śpiewu i tańca. Aby doświadczyć obecności Boga w swoim życiu należy opowiadać mu o swoich codziennych przeżyciach. Zachęcał do naśladowania w swoim życiu św. Stanisława Kostki, by kroczyć drogą, którą On wskazał. Kończąc homilię życzył młodym ludziom by zdali egzamin ze świadectwa o Chrystusie, aby życiem pokazali, że kochają swój kościół.

Radośni, szczęśliwi, pełni wrażeń i trochę zmęczeni wróciliśmy do Jednorożca z piosenką na ustach. Wiemy, że kto śpiewa Panu Bogu dwa razy się modli, więc wielbimy Go jak możemy. Wszysycy uczestnicy zadeklarowali też swoją obecność na 31. Pielgrzymce do Rostkowa za rok.