• Odwiedziny: 320624

Gminny Turniej Rowerowy

27 września 2012 roku na stadionie sportowym w Jednorożcu odbył się Gminny Turniej Rowerowy. Jego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy "Omega". Do udziału w rowerowych zawodach zostali zaproszeni uczniowie ze wszyskich szkół podstawowych w gminie oraz gimnazjum. Do startu stanęli chłopcy i dziewczęta ze szkół w Jednorożcu, Lipie i Olszewce. Przy sprzyjającej pogodzie miłośnicy jazdy na rowerze mogli się wykazać różnymi umiejętnościami i wielką sprawnością w jeździe tym ekologicznym pojazdem. Młodzież gimnazjum zgromadzona na trybunach stadionu kibicowała swoim koleżankom i kolegom.

W wyścigu na rowerze dookoła boiska najlepszymi okazali się:

I - Karol Knabeldorf

Kamil Furman

I - Maja Stancel
II - Robert Prusik II - Katarzyna Zarjewska
III - Angelika Skorupska

Rowerowy tor wielu przeszkód najlepiej i najszybciej pokonali:

I - Kacper Głąbowski

I - Natalia Bączek
II - Joanna Wilga

W "wyścigu żółwi" najwolniej udało się pokonać wymagany dystans następującym zawodnikom:

chł

I - Kamil Smoliński

I - Wioleta Steczka
II - Krystian Tymiński II - Klaudia Olender
III - Adrian Pękała

III - Anna Krzyś

Wszyscy wymienieni laureaci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami. Dodatkową atrakcją tej sportowej imprezy było losowanie dwóch pięknych rowerów górskich. Spośród wszystkich uczestników zawodów ksiądz proboszcz z Olszewki Franciszek Bieńkowski, wylosował nazwiska dwojga szczęśliwców, którzy do domu wrócili nowymi "góralami". Z naszego gimnazjum rower górski wygrał Kamil Smoliński.

Organizatorzy turnieju - nauczyciele wychowania fizycznego pani mgr Edyta Walędziak oraz panowie mgr Artur Piotrak i mgr Dariusz Nyśk zadbali także, aby wszyscy uczestnicy tej nowej, sportowej imprezy pokrzepili się bułeczkami i ciepłą herbatą.

Imprezę sfinansowała Gmina Jendorożec.