• Odwiedziny: 320491

Dzień Papieski

W związku z Dniem Papieskim, w naszym gimnazjum, miała miejsce niezwykła uroczystość  - Dzień Papieski, obchodzony corocznie bardzo uroczyście. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło: „ Jan Paweł II – Papież Rodziny’’. W świetlicy gimnazjum zebrała się młodzież gimnazjum i liceum, dyrekcja szkoły, nauczyciele, zaproszeni goście i rodzice, by móc po raz kolejny wspominać  Błogosławionego Ojca Świętego.

Przed oczyma widza ukazała się niezwykła dekoracja, na którą każdy zwrócił uwagę. Pojawiła się ogromna łódź z żaglem i sternikiem wykonana z materiału, obok portret Jana Pawła II, a pod stopami ogromny, granatowy ocean. Symboliczna dekoracja skłaniała widza od samego początku do refleksji. Całość dekoracji dopełniały żywe kwiaty i różnorodna roślinność naziemna i morska.

Po wyłączeniu światła i oświetleniu głównej sceny, pojawili się aktorzy – uczniowie z klasy IIIa, I LO oraz Ia. W rolę narratora wcielił się Dawid Polakiewicz, który mistrzowsko poprowadził uroczystość, jak prawdziwy konferansjer. Recytatorzy też pięknie deklamowali wiersze Papieża i o Papieżu. Nie zabrakło tematyki przewodniej, wspomnień matki Karola Wojtyły, ukochanych gór, które przynosiły chwile wytchnienia naszemu Rodakowi.  Wiersze, na tle muzyki lasu, leśnego strumienia i wiatru, recytowali: Dominika Gil, Klaudia Kowalczyk, Kinga Burchacka, Jakub Dmuchowski, Magda Sienda, Patryk Lorenc, Patrycja Tworkowska, Małgorzata Lenga, Bartosz Zduniak oraz Klaudiusz Białczak, który na scenie, z mikrofonem wystąpił po raz pierwszy i za recytację otrzymał, tak jak inni, gromkie brawa, z czego był bardzo dumny.

Nie zabrakło też pieśni „W mroku jest tyle światła’’- pięknego utworu, wykonanego głównie przez świetnie śpiewającą Weronikę Grabowską i towarzyszący chór: Dominikę Gil, Simonę Berg, Agnieszkę Piotrak i Milenę Grabowską, przy akompaniamencie Kingi Burchackiej. Dziewczęta, po raz kolejny udowodniły, że są prawdziwymi artystkami.

Po recytacji dziewczęta zaprezentowały taniec z chustami – piękny układ choreograficzny. W ubiegłym roku szkolnym, pokazując się w tańcu,  zwróciły uwagę Dyrektora Administracyjnego WSD w Łomży ks. Roberta Śliwowskiego, który po obejrzeniu widowiska, zaprosił gimnazjalistki do Płonki Kościelnej na Festiwal Młodych, gdzie mogły zaprezentować się młodzieży z diecezji oraz z innych miejsc Polski. Wówczas, jako jedyne, wystąpiły z układem na mszy świętej celebrowanej przez JE. ks. Bpa Janusza Stepnowskiego. Tegoroczny taniec został urozmaicony i wzbogacony nowymi figurami, co było wynikiem ciężkiej pracy katechetki i uczennic. Warto było ponieść tyle trudu, by obejrzeć efekt pracy – świetnie przygotowany spektakl. Zarówno scenariusz, jak i projekt dekoracji przygotowała mgr Elżbieta Jachimowska, przy pomocy naucz.  mgr B. Szulc i ks. mgr Tomasza Czarnowskiego.

Po odśpiewaniu „Barki’’, młodzież podziękowała za obejrzenie i wysłuchanie montażu. Dyrektor szkoły mgr Jolanta Bączek podziękowała młodzieży i opiekunom za występ i przekazane treści, które z twórczości i postawy Jana Pawła II można czerpać w nieskończoność.  Nasza Pani dyrektor wyraziła się ciepło na temat przygotowania Dnia Papieskiego, co wszystkim dodało otuchy do dalszej pracy i rozwijania zainteresowań recytatorskich, muzycznych i tanecznych.