• Odwiedziny: 320506

Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada w naszej szkole miała miejsce uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Brali w niej udział wszyscy uczniowie gimnazjum i liceum oraz nauczyciele i pracownicy obu szkół.

Program artystyczny „Zaduszki niepodległościowe” wystawili uczniowie z klasy I i II naszego liceum. W przygotowania było zaangażowane 24 osoby, pod kierunkiem pani Teresy Roman i pani Teresy Wojciechowskiej.

Uczniowie na tle podkładów muzycznych granych na keyboardzie recytowali wiersze poświęcone ojczyźnie oraz śpiewali piosenki z akompaniamentem gitarowym.

Ważnym elementem uroczystości był Apel poległych. Kolejne wezwania przypominały zebranym losy Polski i Polaków, walczących o niepodległość i niezależność naszego kraju. Werble wzywały do oddania czci wszystkim poległym, pomordowanym i zaginionym.

Uzupełnieniem dla piosenek były prezentacje multimedialne korespondujące z ich treścią. Całość dopełniały hasła, symbole na scenie i dekoracja sali.

Młodzież z uwagą i w skupieniu słuchała i oglądała ten montaż poetycko – muzyczny, nagradzając brawami swoje koleżanki i kolegów.

Tego samego dnia młodzi artyści zaprezentowali swój program szerszej widowni podczas wieczornicy zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”

i nasze liceum z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na widowni zasiedli zaproszeni goście: m.in. powiatowe i gminne władze samorządowe, rodzice uczniów, księża, mieszkańcy Jednorożca i gminy.

Występ bardzo podobał się publiczności. Uczniowie usłyszeli wiele miłych słów, pochwał i wielkie brawa.