Statystyki

  • Odwiedziny: 320506
  • Do końca roku: 134 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

06-323 Jednorożec

ul. Odrodzenia 13

Tel: (29) 751-84-99

E-mail: gimnazjum-jednorozec@wp.pl

Narodowe Święto Niepodległości

       9 listopada w naszej szkole miała miejsce uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Brali w niej udział wszyscy uczniowie gimnazjum i liceum oraz nauczyciele i pracownicy obu szkół.

       Program artystyczny „Zaduszki niepodległościowe” wystawili uczniowie z klasy I i II naszego liceum. W przygotowania było zaangażowane 24 osoby, pod kierunkiem pani Teresy Roman i pani Teresy Wojciechowskiej.

       Uczniowie na tle podkładów muzycznych granych na keyboardzie recytowali wiersze poświęcone ojczyźnie oraz śpiewali piosenki z akompaniamentem gitarowym.

       Ważnym elementem uroczystości był Apel poległych. Kolejne wezwania przypominały zebranym losy Polski i Polaków, walczących o niepodległość i niezależność naszego kraju. Werble wzywały do oddania czci wszystkim poległym, pomordowanym i zaginionym.

       Uzupełnieniem dla piosenek były prezentacje multimedialne korespondujące z ich treścią. Całość dopełniały hasła, symbole na scenie i dekoracja sali.

       Młodzież z uwagą i w skupieniu słuchała i oglądała ten montaż poetycko – muzyczny, nagradzając brawami swoje koleżanki i kolegów.

       Tego samego dnia młodzi artyści zaprezentowali swój program szerszej widowni podczas wieczornicy zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”

i nasze liceum z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na widowni zasiedli zaproszeni goście: m.in. powiatowe i gminne władze samorządowe, rodzice uczniów, księża, mieszkańcy Jednorożca i gminy.

       Występ bardzo podobał się publiczności. Uczniowie usłyszeli wiele miłych słów, pochwał i wielkie brawa.