• Odwiedziny: 320582

Koncert Mikołajkowy

5 grudnia 2012 r. w mroźny, zimowy  poranek 45 uczniów z klas I a, I b, I d, II b, II c, III a i 2 LO wraz z opiekunami : Magdaleną Płoską, Marzeną Lebioda, Urszulą Milewską i Jolantą Zagożdżon wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Uczniowie doskonale bawili się w Sali Kongresowej PKiN na Mikołajkowym Koncercie zorganizowanym przez Fundację ,,Prometeusz” pod hasłem ,,5 złotych minut ratujących życie, czyli zabawa na 112”.

Impreza miała na celu promowanie idei udzielania pierwszej pomocy. W trakcie trwania zabawy odbywał się test dotyczący niesienia pierwszej pomocy poszkodowanym. Okazało się, że młodzi widzowie znali prawie wszystkie odpowiedzi na pytania postawione przez organizatorów.

Koncert prowadził Filip Borowski. Nasi uczniowie wspaniale bawili się podczas piosenek swoich idoli: Rafała Brzozowskiego, zespołu Loka, Eweliny Lisowskiej oraz Bartosza Grzanka - uczestnika finałowego odcinka  programu ,,Mam talent”. Atrakcją dla młodzieży był występ iluzjonisty Macieja Pola z niewiarygodnymi magicznymi sztuczkami oraz formacji tanecznej FLEX. Na koniec muzycznego spotkania wiele wrażeń i emocji wywołał bajkowy pokaz laserów.

Późnym wieczorem pełni pozytywnych emocji uczestnicy wyjazdu wrócili do swoich domów.