• Odwiedziny: 320590

Boże Narodzenie

Dnia 21 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas: III A, III B, III C i I LO pod kierunkiem pań: mgr Agnieszki Hass i mgr Jolanty Opalach zaprezentowali montaż słowno-muzyczny składający się z  fragmentów Pisma Świętego, nastrojowych wierszy i kolęd. Prowadzący: Marcin Wójcik i Weronika Grabowska przybliżyli fragmenty Ewangelii św. Jana mówiące o wielkiej tajemnicy Bożego Narodzenia oraz przypomnieli istotę nadchodzących Świąt. Recytatorzy: Magdalena Sienda, Dominika Gil, Izabela Małkowska, Klaudia Kowalczyk, Damian Gładek oraz Agnieszka Piotrak deklamowali wiersze, które wywołały nastrój podniosły i uroczysty. Część artystyczą dopełniły piękne polskie kolędy wykonane  przez Weronikę Grabowską, Ilonę Kossakowską, Katarzynę Grabowską, Simonę Berg oraz Damiana Gładka. Dziewczęta: Kinga Burchacka i Ilona Kossakowska uświetniły uroczystość piękną grą na gitarze. Po odśpiewaniu pastorałki, prowadzący złożyli wszystkim obecnym serdeczne życzenia świąteczne: Aby nikomu w te Święta nie zabrakło miejsca przy Wigilijnym stole, aby ustały wszelkie spory, a radość zapanowała wszędzie. Naszej drogiej dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom, księdzu katechecie i pracownikom szkoły, składamy serdeczne życzenia świąteczne - daj Boże, by z nas dobrych ludzi uczynili. Wszystkim gościom, kolegom i koleżankom, składamy to jedno życzenie - niech Jezus malutki spełni każde Wasze pragnienie, aby nasza codzienność miała smak Ewangelii, a nie tradycji, bo tyle jesteśmy warci, ile dajemy innym.

Na zakończenie pani dyrektor mgr Jolanta Bączek podziękowała młodzieży i opiekunom za przygotowanie występu. Następnie złożyła wszystkim uczniom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia.