Statystyki

  • Odwiedziny: 320626
  • Do końca roku: 134 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

06-323 Jednorożec

ul. Odrodzenia 13

Tel: (29) 751-84-99

E-mail: gimnazjum-jednorozec@wp.pl

Podsumowanie wyników za I półrocze 2012/2013

       Dnia 12 lutego 2013 roku na apelu sumującym Rada Samorządu Uczniowskiego przedstawiła wyniki uczniów gimnazjum za I półrocze roku szkolnego 2012/2013.

Średnia szkoły za I półrocze wynosi: 3,05. Najlepszą średnią w szkole osiągnęły klasy:

I miejsce - klasa III A

II miejsce - klasy III B i I A

III miejsce - klasa I C

IV miejsce - klasa III C

V miejsce - klasa II A 

 

        Najlepsze wyniki w szkole uzyskali następujący uczniowie:

Klasa Imię i nazwisko
I A

1. Nizielska Ewa Weronika

2. Patrycja Tworkowska

3. Maja Klaudia Stancel

I B

1. Mateusz Ropelewski

2. Dominika Maria Wilga

I C 1. Hubert Chumicki
I D 1. Weronika Piotrowska
II A 1. Karolina Piotrak
II D 1. Magdalena Jurczak
III A

1. Magdalena Sienda

2. Kinga Laura Burchacka

3. Dominika Gil

4. Lena Daria Stancel

         Frekwencja szkoły wynosi: 92%. Najlepszą frewkencję w szkole uzyskały klasy: I A, I B i I D. W szkole są uczniowie, którzy nie opuścili , ani jednego dnia w tym półroczu:

Klasa

Imię i nazwisko
I A

Małgorzata Lenga

Klaudia Olender

Krzysztof Znajdek

Ewa Tymińska

I C

Weronika Goś

Gabriela Weronika Grabowska

Jakub Gwiazda

I D

Piotr Knebel

Weronika Piotrowska

Patrycja Staszewska

II A

Klaudia Fąk

Sylwia Krajewska

Sebastian Michalski

Anna Opalach

Anna Piotrak

II B

Ewa Dzielińska

Ewelina Nistępska

III A

Simona Kornelia Berg

Kinga Laura Burchacka

Dominika Gil

Milena Grabowska

Magdalena Sienda

Lena Daria Stancel

Natalia Weronika Brzozowa

III B 

Izabela Sara Małkowska

 III C

Piotr Bednarczyk

Paweł Bednarczyk

Katarzyna Grabowska

Aleksandra Łączyńska

Krystian Tymiński

 III D

Radosław Abramczyk

Karol Knabeldorf

Kinga Płocharczyk

Edyta Prusik

        Wszyscy wyróżnieni uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami.

        Następnie uczennice Kinga Płocharczyk i Aleksandra Łączyńska przekazały informacje na temat czytelnictwa książek w I semestrze. Uczniowie gimnazjum w I półroczu wypożyczyli 2205 książek, co daje średnią 7,35 na jednego ucznia w szkole. Najwięcej książek wypożyczyli uczniowie z klas: II D, I B i I A. Powyżej średniej w szkole czytały jeszcze klasy: III A, III C i II A. Najaktywniejszymi czytelnikami w I półroczu byli: Simona Berg, Patrycja Tworkowska, Natalia Maj, Natalia Brzozowa, Justyna Krawczyk, Maria Małkowska, Natalia Kossakowska, Anna Krzyś, Marlena Kaszlewicz, Paulina Piotrak, Magdalena Jurczak, Ewelina Merchel, Magdalena Sienda i Małgorzata Lenga.

       Kinga Płocharczyk poinformowała zgromadzonych uczniów, iż w bibliotece szkolnej jest dużo ciekwych książek z literatury pięknej dla młodzieży oraz zachęciła do wypożyczania książek.

      

       Następnie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów zorganizowanych w I półroczu:

       23 października 2012 roku został zorganizowany w bibliotece Turniej wiedzy o książce i bibliotece dla uczniów klas drugich. Laureatami turnieju zostali: Karolina Piotrak, Celina Wiszowata i Rafał Skała.

       30 listopada 2012 roku odbył się w bibliotece konkurs czytelniczy ze znajomości książek Marty Fox. Następujące lauretki konkursu otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy:

I miejsce - Natalia Maj, Justyna Krawczyk

II miejsce - Natalia Brzozowa  

 

       W I semestrze odbyła się również  XXI Olimpiada Zdrowego Stylu Życia:

I miejsce - Natalia Maj

II miejsce - Patryk Lorenc

III miejsce - Kinga Burchacka

 

       W październiku 2012 roku odbył się etap szkolny konkursu "Wiara mnie uskrzydla" . Finalistami tego konkursu zostali:

w kategorii literackiej:

I miejsce - Dominika Gil

II miejsce - Patrycja Wasiak

w kategorii multimedialnej:

I miejsce - Klaudia Kowalczyk

II miejsce - Natalia Brzozowa

 

      22 listopda został przeprowadzony Ogólnopolski konkurs "Biblia i przypowieści biblijne". Finalistami tego konkursu zostali: Katarzyna Grabowska, Magdalena Sienda, Kacper Orłowski, Dominika Gil, Patrycja Tworkowska, Karolina Piotrak, Jakub Dmuchowski, Kinga Burchacka, Daniel Deptuła, Milena Grabowska, Natalia Bączek, Szymon Boczek.

 

      8 lutego 2013 roku został przeprowadzony Konkurs Wiedzy Religijnej. Finaliści to:

I miejsce - Kacper Orłowski

II miejsce - Dominika Wilga

III miejsce - Dominik Smoliński, Gabriela Gładek

 

       W ferie w szkole odbył się Turniej Piłki Halowej o Puchar Księdza Proboszcza:

I miejsce - Bartosz Kardaś, Kacper Głąbowski, Grzegorz Krajewski, Mateusz Prekiel, Kamil Chmieliński, Piotr Michalski, Piotr Koziatek

II miejsce - Dawid Polakiewicz, Patryk Sobolewski, Bartosz Zduniak, Sebastian Michalski, Patryk Zduniak, Dominik Smoliński, Szymon Gerszewski, Adrian Pękała

III miejsce - Jakub Jaśkiewicz, Łukasz Wilga, Przemysław Łukasiak, Marcin Wątkowski, Krystian Wódkiewicz,

IV miejsce - Seweryn Berk, Adam Parciak, Damian Panuś, Łukasz Kłos, Sebastian Kocenka

 

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni.

 

       Na koniec ksiądz proboszcz mgr Andrzej Kron podziękował dyrekcji szkoły za możliwość przeprowadzenia turnieju oraz panu mgr Arturowi Piotrak za organizację zawodów sportowych.