• Odwiedziny: 320575

Wycieczka do gospodarstwa rolnego w Przytułach

W dniu 22 kwietnia 2013 roku zgodnie z przeprowadzoną wcześniej lekcją na temat: "Moja przyszłość zależy ode mnie - szkoła, zawód, praca." odbyła się jednodniowa wycieczka do profesjonalnego gospodarstwa rolnego w miejscowości Przytuły, do pana Gabriela Zduniak. W wycieczce brali udział uczniowie kl. IIIC, IIID, ILO. Łącznie 45 osób.

Celem wycieczki było zwiedzanie nowoczesnego gospodarstwa rolnego wykorzystującego środki PROW na rozwój własnej działalności. Uczniowie poznali nowoczesną oborę, nowe rasy krów, nowoczesną halę udojową. Wielkim zainteresowaniem dla chłopców cieszyły się maszyny rolnicze, gdzie gospodarz pozwolił wsiąść do nich i wyjaśniał zasadę działania tych sprzętów. Wielkie zdziwienie wywołało usuwanie obornika dla zwierząt, gdzie wyciąg działał jak kret kopiący kretowiska. Następnie gospodarz poprowadził wycieczkę nad staw. Wybudowanym szerokim pomostem można było dojść do środka stawu. Pan Gabriel Zduniak opowiedział o rybach hodowanych w tym stawie oraz również o tym jak należy pielęgnować staw. Uczniowie za miłe przyjęcie i chęć podzielenia się swoimi sukcesami i gospodarnością podziękowali panu Zduniakowi życząc dalszej owocnej i miłej pracy.

Z miejscowości Przytuły uczniowie wraz z opiekunami udali się do indywidualnego gospodarstwa położonego w Budach Prywatnych. Uczestnicy wycieczki mogli również obejrzeć nowe maszyny rolnicze - gospodarstwo przygotowane pod agroturystykę. Integrując się czas spędzili przy ognisku i wspólnym posiłku. Grali również w piłkę nożną. Dziewczęta miały do dyspozycji gitarę i piłkę. Opiekunami wycieczki byli: p.Jolanta Gacioch, p. Janusz Prusik i p. Monika Chachulska.