Statystyki

  • Odwiedziny: 320608
  • Do końca roku: 134 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

06-323 Jednorożec

ul. Odrodzenia 13

Tel: (29) 751-84-99

E-mail: gimnazjum-jednorozec@wp.pl

Święta majowe - 2013

       Dnia 30 kwietnia 2013 roku uczniowie klas III A i III D pod kierunkiem pani mgr Bożeny Przetak i pani mgr Barbary Krajewskiej zaprezentowali montaż słowno - muzyczny z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

       W części artystycznej udział wzięli:

 - narratorzy - Beata Urbańska i Patryk Lorenc,

 - dziennikarz - Jakub Dmuchowski,

 - król - Dawid Polakiewicz.

Scenkę: tłum z marszałkiem i królem zmierzającym do kościoła w celu zaprzysiężenia konstytucji zaprezentowali: Seferyn Berk, Radosław Abramczyk, Karol Knabeldorf i Marcin Sendel.

Wiersze recytowali: Patryk Sobolewski, Krystian Gerszewski, Bartosz Zduniak, Lena Stancel, Brygida Gładek, Kinga Płocharczyk, Magdalena Sienda i Milena Grabowska.

       W uroczystości swoje umiejętności wokalne na wysokim poziomie zaprezentowały Justyna Pokojska, Dominika Gil, Simona Berg, Kinga Burchacka oraz Ilona Kossakowska i Weronika Grabowska z klasy I LO wykonując piosenki o ojczyźnie. Za prezentację multimedialną odpowiedzialny był Mariusz Piotrak.

       Pani dyrektor mgr Jolanta Bączek podziękowała paniom i uczniom za piękne przygotowanie uroczystego apelu. Następnie pani Dyrektor odczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W liście pan Prezydent zapraszał wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnego świętowania, do podkreślenia poczucia wspólnoty i dumy z osiągnięć Polski m. in . przez wywieszenie naszej flagi narodowej.