• Odwiedziny: 320608

Święta majowe - 2013

Dnia 30 kwietnia 2013 roku uczniowie klas III A i III D pod kierunkiem pani mgr Bożeny Przetak i pani mgr Barbary Krajewskiej zaprezentowali montaż słowno - muzyczny z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W części artystycznej udział wzięli:

- narratorzy - Beata Urbańska i Patryk Lorenc,

- dziennikarz - Jakub Dmuchowski,

- król - Dawid Polakiewicz.

Scenkę: tłum z marszałkiem i królem zmierzającym do kościoła w celu zaprzysiężenia konstytucji zaprezentowali: Seferyn Berk, Radosław Abramczyk, Karol Knabeldorf i Marcin Sendel.

Wiersze recytowali: Patryk Sobolewski, Krystian Gerszewski, Bartosz Zduniak, Lena Stancel, Brygida Gładek, Kinga Płocharczyk, Magdalena Sienda i Milena Grabowska.

W uroczystości swoje umiejętności wokalne na wysokim poziomie zaprezentowały Justyna Pokojska, Dominika Gil, Simona Berg, Kinga Burchacka oraz Ilona Kossakowska i Weronika Grabowska z klasy I LO wykonując piosenki o ojczyźnie. Za prezentację multimedialną odpowiedzialny był Mariusz Piotrak.

Pani dyrektor mgr Jolanta Bączek podziękowała paniom i uczniom za piękne przygotowanie uroczystego apelu. Następnie pani Dyrektor odczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W liście pan Prezydent zapraszał wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnego świętowania, do podkreślenia poczucia wspólnoty i dumy z osiągnięć Polski m. in . przez wywieszenie naszej flagi narodowej.