• Odwiedziny: 320613

Dzień Dziecka 2013

W poniedziałek 03. 06.2013 r. w Gimnazjum w Jednorożcu jak co roku z okazji Dnia Dziecka odbył się dzień sportu.

O godzinie 900 na parkingu gimnazjum odbył się apel „sportowy”.

Uczniowie zostali zapoznani z wynikami sportowymi swoich koleżanek i kolegów w roku szkolnym 2012/2013 oraz z harmonogramem imprez odbywających się na terenie naszego Gimnazjum. Następnie pani dyrektor mgr Jolanta Bączek odczytała list Kuratora Oświaty, który został napisany do uczniów z okazji Dnia dziecka. Pani Dyrektor również przyłączyła się do życzeń Kuratora Oświaty i życzyła dużo radości wszystkim uczniom z okazji ich święta.

O godzinie 915 rozpoczął się rajd rowerowy dla wszystkich chętnych uczniów naszego Gimnazjum i Liceum. Trasa rajdu wiodła ulicą Warszawską do Drążdżewa Nowego i drogą przeciwpożarową przez las do Lipy a następnie z Lipy do Jednorożca. Na linii mety pierwsi zameldowali się

Wśród chłopców                                                                             Wśród dziewcząt

I m - Kacper Ferenc,                                                                      I m – Kaczyńska Magdalena,

II m - Karol Knabeldorf,                                                                 II m – Kardaś Edyta,

III m – Rafał Bakuła                                                                      III m – Kowalewska Marlena

Za wszystkie miejsca na podium uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kask rowerowy a za pierwsze miejsca dodatkowo puchar Dyrektora Szkoły.

Również ostatnie miejsce zostało „uhonorowane”. Dla zachęty do dalszych starań kask otrzymała Patrycja Ciuchta – która jako ostatni uczestnik rajdu stawiła się na mecie.

Wśród wszystkich uczestników rajdu niezależnie od zajętego miejsca rozlosowane zostały 2 rowery górskie. Jeden w kategorii dziewcząt i jeden w kategorii chłopców.

W roli naszej „losującej” wystąpiła uczennica Izabela Sobolewska i przyniosła szczęście Weronice Rogowskiej – która otrzymała rower dla dziewcząt

oraz Karolowi Knabeldorf – który otrzymał drugi rower. Impreza została zorganizowana przy wspólpracy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

Po rajdzie odbyły się mecze piłki nożnej na boisku ORLIK pomiędzy 4 drużynami męskimi:

• Uczniowie gimnazjum
  • Uczniowie liceum
  • Pracownicy oświaty
  • Reprezentacja leśników Nadleśnictwa Parciaki

oraz 2 drużynami żeńskimi:

• Reprezentacja klas I
  • Reprezentacja klas III

Mecze odbyły się systemem „każdy z każdym” i stanowiły nie tylko niezwykle emocjonujące widowisko ale przede wszystkich świetną lekcję piłki nożnej dla młodszych widzów.

Tytuł mistrza zdobyła drużyna Pracowników Oświaty w składzie: Łukasz Bors, ks. Tomasz Czarnowski, Marek Zbrzeski, Artur Piotrak, Wojciech Walędziak, Zdzisław Koźlik, Dariusz Nyśk, Andrzej Tworkowski.

II miejsce – reprezentacja gimnazjum

III miejsce – reprezentacja liceum

IV miejsce -  reprezentacja leśników Nadleśnictwa Parciaki

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a mistrzowie puchar Dyrektora Szkoły.

Dziękujemy za emocjonujące spotkania i mamy nadzieję na powtórkę za rok bo jak wiadomo liczy się spotkanie, nie wynik.

W przerwie między rozgrywkami męskich reprezentacji swoje przysłowiowe pięć minut miały także dziewczęta. Rozegrały mecz pomiędzy reprezentacją klas I i III. Tytuł mistrzyń szkoły wywalczyły dziewczęta z klas III wygrywając 1:0 z reprezentantkami klas I.

W przerwach między konkurencjami wszyscy otrzymali lody i pączki. Mamy nadzieję, że spotkamy się z rok.