• Odwiedziny: 320632

Bruksela dla gimnazjalistów 2013

W marcu 2013 roku nasze gimnazjum przystąpiło do konkursu dla wyróżniających się gimnazjalistów, którego nagrodą jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego organizowany przez Powiatowe Koło Platformy Obywatelskiej w Przasnyszu i Europoseł Jolantę Hibner. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie gimnazjum wyłonieni przez Samorząd Uczniowski po uzyskaniu pozytywnej opinii Dyrektora Szkoły. Kryteria, które były brane pod uwagę: średnia ocen za ostatni semestr, sukcesy w konkursach przedmiotowych, sukcesy w zawodach sportowych, praca na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego. Samorząd szkoły mógł wytypować 1 ucznia. Z naszej szkoły wytypowana została uczennica klasy III.

Spośród kandydatów komisja powołana przez Zarząd Powiatowego Koła Platformy Obywatelskiej w Przasnyszu wybrała 4 uczniów, którzy w maju 2013 roku wyjadą do Brukseli. Wśród nich znalazła się również uczennica naszego gimnazjum, Magdalena Sienda.

W dniu 30 kwietnia 2013 roku pan Sławomir Tadra wręczył Magdalenie Sienda bilet do Brukseli.