• Odwiedziny: 320643

Ognisko klas drugich

Dnia 26 czerwca 2013 roku uczniowie klas II a, II b i II d wraz z opiekunami panią mgr Marzeną Lebiodą, panią mgr Teresą Roman i panią mgr Iwoną Maj uczestniczyli w wycieczce do lasu. Gospodarzem spotkania było Nadleśnictwo Parciaki z siedzibą w Budziskach, a po lesie oprowadzał nas podleśniczy Robert Maj. W trakcie kilku godzin spędzonych na łonie natury zapoznaliśmy się z licznymi tablicami edukacyjnymi, co pozwoliło nam nauczyć się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów, określić wiek drzewa po przyrostach i słojach. Wytężaliśmy węch i słuch, aby rozpoznać ptaki.

Tego dnia było dość chłodno, więc wszyscy chętnie zgromadziliśmy się przy ognisku. Gorące kiełbaski spożywane na świeżym powietrzu smakowały wszystkim, a opowiadania leśnika o zachowaniu zwierząt przykuły uwagę najbardziej nawet wymagających uczniów.

Wypoczęci powróciliśmy do szkoły z mocnym postanowieniem powtórzenia tego spotkania w przyszłym roku szkolnym.