menukalendarium

Sobota, 2016-10-01

Imieniny:

Heloizy, Igora
Logo BIP
  • Odwiedziło nas: 80430 osób
  • Do końca roku: 91 dni
  • Do wakacji: 265 dni

06-323 Jednorożec
ul. Odrodzenia 13
Tel: (29) 751-84-99

Sukces "Jutrzenki"

Jesteś tu: » Strona główna » "Jutrzenka" » Sukces "Jutrzenki"

Sukces "Jutrzenki"

       1 czerwca 2012r. Kurpiowski Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka’’ wziął udział w Parafiadzie Regionalnej w Myszyńcu. Grupa śpiewacza z Jednorożca zajęła I miejsce w kategorii piosenki kurpiowskiej „Leć głosie po rosie’’. Dziewczęta zaśpiewały dwie pieśni: „W sieni dół’’ i „ Tatulu, matulu’’.

       Zdobywając I miejsce, udowodniły wysoki poziom artystyczny. Wszystkie zadbały o piękny śpiew i układ choreograficzny, przygotowany specjalnie na Parafiadę.  Zespół „Jutrzenka’’ reprezentowały dziewczęta:

 

Weronika Grabowska

Dominika Gil

Simona  Berg

Sylwia Roman

Karolina Piotrak

Monika Pliszka

Anna Parciak

Agnieszka Piotrak

Milena Grabowska

Klaudia Fąk

 

       Jak zawsze, niezawodna, Weronika Grabowska pięknie zaśpiewała pieśń kurpiowską „ U jeziorecka’’ i zajęła I miejsce w kategorii – soliści. Jej występ pobudził publiczność, zwróciła uwagę jurorów przepięknym głosem i ogólnym wyrazem artystycznym. Gratulujemy występującym, cieszymy się, że „ Jutrzenka’’ kolejny raz udowodniła, że potrafi pięknie śpiewać i godnie reprezentuje gimnazjum. Na zakończenie, zespół otrzymał puchar oraz pamiątkowe dyplomy. Dziewczęta z zespołu zostały nagodzone wartościowymi książkami. Wszyscy otrzymali upominki – torbę ze słodyczami, wszak to Dzień Dziecka.

       Opiekunami na Parafiadzie Regionalnej byli: mgr B. Szulc, mgr E. Jachimowska, ks. mgr T. Kurek.

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl